Peter Jarkovský

Peter Jarkovský

Tancu sa venujem od roku 1994. Najskôr som tancoval za Tanečnú školu Ingriš (vlastníci TŠ boli Peter Ingriš a Tatiana Drexler). Od roku 1996 som reprezentoval KTŠ Aknela Martin (Alenka Pisaríková). V roku 2006 som založil vlastný tanečný klub TK TÍM Juniorklub Martin. Od roku 2010 som pôsobil v Banskej Bystrici v Klube tanečného športu K-Dance (Igor Kšenzuliak). V roku 2016 som sa opäť stal členom Slovenského zväzu tanečného športu, už ako individuálny člen bez klubovej príslušnosti. Tanečný portál Tancujeme.com som spoluzakladal v apríli 2015.

Ísť, či neísť na slovenskú súťaž?

Napísal(a) Peter Jarkovský v streda, 06 máj 2015. kategória: Tanečný šport Počet prečítaní: 6087

Ísť, či neísť na slovenskú súťaž?

S touto otázkou sa stretávajú mnohé tanečné páry každý víkend. Veľa z nich argumentuje, že objektivita rozhodovania chýba, prípadne ide až o tendenčné hodnotenie, a preto sa im neoplatí ísť niekoľko kilometrov po pár "bezvýznamných" bodov. Aj toto je jeden z dôvodov, prečo dnes niektoré slovenské tanečné súťaže zívajú prázdnotou, najmä vo vyšších výkonnostných kategóriách. V poslednom období nie je výnimkou, ak organizátor zruší niektorú z kategórií, či dokonca aj celé podujatie. Miera dôvery tanečných párov smerom k organizátorom a porotcom je veľmi nízka. Počuť aj názory, že členská základňa je v súčasnosti menej početná, ako v minulosti. Toto má byť taktiež dôvod mizernej obsadenosti súťaží u nás. Tu však vzniká priestor na polemiku, pretože neraz sa stane, že v tom istom termíne prebieha súťaž napr. v susednom Česku a na štartovnej listine je viac slovenských párov, ako na domácej súťaži. Situácia dospela do štádia, keď sa našim párom oplatí ísť radšej niekoľkonásobne dlhšiu trasu za hranice Slovenska, aby dosiahli vytúžený úspech. O tomto probléme sa vie, avšak zostáva verejným tajomstvom, bez diskusie, bez riešení.

Kvalitu súťaží si všímame

Napísal(a) Peter Jarkovský v pondelok, 07 august 2017. kategória: Tanečný šport Počet prečítaní: 6624

Kvalitu súťaží si všímame

Od začiatku existencie portálu je jeho súčasťou vždy aj nejaká anketa, v ktorej zisťujeme Váš názor na rôzne tanečné témy. Porovnávali sme spolu kvalitu Majstrovstiev SR konaných v roku 2015, pýtali sme sa Vás na to, ako vnímate kandidatúru Petra Horáčka na post prezidenta SZTŠ a reagovali ste tiež na otázku Vašej prípravy počas letnej sezóny. Posledná anketa sa venovala téme kvality organizácie tanečných súťaží. Otázka znela "Je pre Vás rozhodujúca kvalita organizácie tanečnej súťaže pri jej výbere?" Na výber boli tri odpovede: "Áno, je to dôležité pre celkovú pohodu a priebeh súťaže.", druhá odpoveď znela: "Nie, zaujíma ma iba to, či nazbieram body a dosiahnem umiestnenie." No a treťou odpoveďou ste mohli vyjadriť aj názor: "Je mi to jedno, kvalitu súťaže neriešim".

Prečo pri video záznamoch niekedy nehrá zvuk?

Napísal(a) Peter Jarkovský v štvrtok, 15 december 2016. kategória: Tanečný šport Počet prečítaní: 6061

Prečo pri video záznamoch niekedy nehrá zvuk?

Určite ste sa už stretli s tým, že na niektorých našich video záznamoch z tanečných súťaží nepočuť žiadny zvuk. Niekedy dokonca nie je video dočasne celkovo prístupné. Problém nie je technického pôvodu, záznam samozrejme robíme vrátane zvukovej stopy. Situácia vzniká potom, ako podajú sťažnosť jednotlivé hudobné vydavateľstvá, ktoré si robia nárok na zvukový záznam ich diel.

"Normálna" súťaž

Napísal(a) Peter Jarkovský v pondelok, 01 február 2016. kategória: Tanečný šport Počet prečítaní: 6341

Peter Modrovský so svojim teamom z Dansovie sľubovali veľkolepú tanečnú show. Teda aspoň názov súťaže „Grand Gala“ napovedal, že pôjde o niečo výnimočné, honosné, slávnostné. Nakoľko som sa minulý rok (nultý ročník) nemohol zúčastniť, povedal som si, že tento rok to napravím a pôjdem sa na „neoficiálne majstrovstvá detských kategórií v tanečnom športe“ pozrieť. Organizátor lákal okrem iného aj na atraktívny galaprogram poprepletaný „showkami“ tanečníkov svetových mien (semifinalisti majstrovstiev sveta v latinsko-amerických tancoch Massimo Arcolin & Laura Zmajkovičová, majstri Nemeckej republiky v profesionáloch Ilia Russo a Oxana Lebedew, majstri Českej republiky v Show Dance a štvrtý pár Majstrovstiev sveta v Show Dance Latin - Lukáš Bartuněk a Katěřina Hrstková), to všetko za doprovodu živej kapely (Gustav Brom big band) a známych slovenských spevákov.

Ten pocit, keď máte pre koho tancovať

Napísal(a) Peter Jarkovský v pondelok, 29 máj 2017. kategória: Tanečný šport Počet prečítaní: 6396

Ten pocit, keď máte pre koho tancovať

Ak čokoľvek vytvoríme, je prirodzenou vlastnosťou, že naše dielo radi vystavíme verejnosti. Chceme sa pochváliť tým, na čom sme tvrdo pracovali, aby sa dostavil výsledok. Futbalisti zvyknú hovorievať, že diváci sú akoby ďalším hráčom na ihrisku, hokejistom sa tiež hrá oveľa lepšie, ak ich povzbudzuje plný "kotol" a nepočuť každé šuchnutie korčule o ľad. Športovec robí tú-ktorú aktivitu nielen kvôli sebe, ale aj kvôli divákom.

Kam sa stratili naše páry?

Napísal(a) Peter Jarkovský v štvrtok, 03 december 2015. kategória: Tanečný šport Počet prečítaní: 8035

Kam sa stratili naše páry?

Už sme o nich počuli, ale nikto ich ešte nevidel. Aj takto by sa s nadsázkou dalo zhodnotiť, ako to vyzerá s tanečnými pármi vyšších výkonnostných kategórií na Slovensku. Túto tému sme už na našom portáli rozoberali, ale situácia sa za poslednú sezónu nikam výrazne neposunula a problém naďalej pretrváva. Stáva sa žial pravidlom, že páry výkonnostnej kategórie A, ale občas už aj nižších kategórií, prídu na bodovaciu súťaž, no pre nízky počet prihlásených párov je súťaž iba pohárová bez zisku jediného bodu. Získať na Slovensku väčší počet bodov práve na A-čkových súťažiach je "mission impossible".

Vyhľadávanie

Kalendár udalostí

Júl 2024
pon uto str štv pia sob ned
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Najbližšie podujatia

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Anketa

Ktorý tanec máte najradšej?

Facebook