Úspešný február v podaní slovenských tanečníkov

V posledných dňoch sa na zahraničných súťažiach o niekoľko výborných výsledkov postarali slovenské tanečné páry. O našich aktuálnych Majstroch v 10 tancoch - Tomášovi Uváčkovi a Martine Reiterovej (Dansovia Bratislava) sme Vás už informovali. Zopakujeme, že na Majstrovstvách Európy v 10 tancoch obsadili semifinálové 10. miesto z celkového počtu 27 párov. Deň predtým nastúpili na svoju prvú súťaž tanečníci z TK PKO Jagermajster Bratislava - Henrich Gibala s Valeriyou Lobach. Na moskovskej súťaži Latinskij Kvartal 2016 (Rusko) si v kategórii dospelí/mládež Rising Stars vytancovali výborné finálové 6. miesto (z celkového počtu 158 párov), následne na WDSF súťaži Moscow International Open obsadili 69. miesto z celkového počtu 181 párov.

V sobotu 20. februára sa prezentovali v Moskve aj Tomáš Tanka s Dominikou Feketovou (TK UNI-DANCE Bratislava), konkrétne na WDSF World Open Adult Latin. Ich výkon im priniesol semifinálové 11. miesto z celkového počtu 229 párov! V nedeľu sa na WDSF World Open Adult Standard v Kodani (Dánsko) predstavili Ľubomír Mick - Adriana Dindofferová (TC Fortuna Poprad). Popradčania skončili tesne pred semifinále na 13. mieste zo 78 párov.

Minulý víkend - 14. februára - sa v Budapešti (Maďarsko) konala medzinárodná súťaž WDSF Open Szigetszentmiklós. V kategórii WDSF Open Junior II Standard sa mimoriadne dobre darilo martinskému páru Filip Ševčík - Simona Dókušová (PegaFun Dance Group Martin). Filip so Simonou svojim tancom presvedčili porotu a postavili sa na stupne víťazov. Z 28 zúčastnených párov obsadili bronzovú 3. priečku. V latine sa z 30 párov pretancovali do finále a skončili na 6. mieste. O ďalšie výborné umiestnenie sa postarali František Béreš - Miriam Bérešová (TC METEOR Košice), keď ostatným párom nedali šancu a vyhrali kategóriu WDSF Open Senior II Latin (12 párov). V kategórii WDSF Open Senior I Latin si vytancovali 3. miesto Peter Pšenák s Drahoslavou Pšenákovou (TŠK Tiffany Nová Baňa), počet párov 11. Semifinálové 10. miesto v súťaži WDSF International Open Adult Latin obsadili Alessandro Napoli - Miroslava Ondrejková (Faber Dance Team). Náši zástupcovia v profesionáloch, Jiří Hein s Luciou Krnčanovou (TK UNI-Dance Bratislava) si v kategórii WDSF PD Open Adult Latin vytancovali 5. miesto z 13-tich. A aby sme nezabudli na skvelý výsledok z úvodu februára (7. 2.), o ktorý sa postarali Matteo Cicchitti a Simona Brecíková (TK DUKLA Trenčín). Na WDSF World Open Adult Standard (Antwerp, Belgicko) z celkového počtu 62 párov obsadili 7. miesto.

Všetkým párom srdečne gratulujeme a tešíme sa výbornej reprezentácii slovenského tanečného športu.