Majstri SR v 10 tancoch pre rok 2018

V sobotu 10. februára sa v nitrianskej športovej hale Klokočina uskutočnili prvé tohtoročné majstrovstvá Slovenska. Súťažilo sa v 10 tancoch a rozhodovalo sa o šiestich tituloch Majster SR v rôznych vekových kategóriách, konkrétne v Junior 1, Junior 2, Mládež, Do 21 rokov, Dospelí a Seniori.

"Desiatkové" majstrovstvá bývajú už tradične slabšie obsadené čo do počtu párov, nakoľko ide o univerzálnych tanečníkov trénujúcich kombináciu ŠTT aj LAT na podobnej úrovni. Dôkazom je prvá spomínaná kategória Junior 1, do ktorej nastúpilo 9 tanečných dvojíc. Majstrovský titul obhájili vlaňajší šampióni z Nových Zámkov - Jakub Duša s Larou Hamranovou (TŠK Viva NZ). V porovnaní s vlaňajškom si polepšil ďalší novozámocký par - Illés Roderik - Košťálová Kornélia, ktorý obsadili 2. miesto. Trojicu najlepších uzatvárajú banskobystričania Mandinec Elias Robert - Jackuliaková Anna Katarína (Fáber Dance Team).

 

V Junior 2 došlo k zmenám na špici rebríčka, z vlaňajšej 6. priečky si to rovno na víťaznú pozíciu strihli Kis Tamás Kristóf - Nagyová Mária (TŠK Viva Nové Zámky). Výborne sa darilo aj Jaroslavovi Jesenskému a Simone Pavlovičovej z TŠK M+M Bratislava, ktorým sa poradilo z vlaňajšieho semifinále postúpiť tento rok do finále a hneď "na bedňu" - 2. miesto. Tretie miesto si do Banskej Bystrice odniesli Indro Dominik - Ferjancová Liana (Fáber Dance Team).

 

Napriek zmene vekovej kategórie (Mládež) si ďalší majstrovský titul odniesli súrodenci Patrik a Silvia Budovci (UNI-DANCE Bratislava). Obhájili tak svoj vlaňajší titul, hoci tentokrát už medzi staršími tanečníkmi. V porovnaní s minuloročnými majstrovstvami poskočili o jednu priečku Martinčania Filip Ševčík a Simona Dókušová (PegaFun) a tento rok získavajú striebro. Bronzová medaila sa ušla bratislavským tanečníkom Oberemok Artem - Tomášová Ema (Sun Dance Academy).

 

Vekovej kategórii do 21 rokov tento rok kraľujú Turebekov Tauke - Imbondo Sofia (UNI-DANCE Bratislava). Aj tento pár si polepšil od vlani o jedno miesto. Z toho istého klubu si zisk druhého miesta pripisuje Kucman Filip - Povinská Zuzana, tretie miesto si vytancovali Koreň Alex - Novikova Ekaterina (Meteor Košice).

 

V kombinovanej vekovej kategórii Senior1+2 neohrozene dominujú manželia Pšenákovci (TŠK Tiffany Nová Baňa), ktorí si svojim víťazstvom vybojovali už 5. majstrovský titul. Druhá priečka zostala tak isto bez zmeny, obsadili ju manželia Zalomovci (TC Fortuna Poprad). Na treťom mieste došlo ku zmene, keď sa z vlaňajšieho 4. miesta posunuli na stupne víťazov Šúkala Branislav - Šúkalová Zuzana (TK Dukla Trenčín).

 

V divácky najatraktívnejšej "dospeláckej" kategórii došlo po rokoch k zmene, kedže niekoľkonásobní Majstri SR v kategórii 10 tancov - Tomáš Uváček a Martina Reiterová nenastúpili na súťaž. Podľa ich slov sa v tejto chvíli zameriavajú na jednu skupinu tancov, konkrétne na skupinu latinskoamerických tancov. Na najvyššej priečke ich tak vystriedali vlaňajší Vicemajstri: Štec Matej - Popova Elena (UNI-DANCE Bratislava). Z minuloročného 4. miesta sa tento rok na druhú priečku prepracovali Gruľa Dušan - Cragnolini Giada (TC Fortuna Poprad). Z toho istého klubu si rovnako ako vlani odniesli 3. miesto popradčania Jurča Daniel - Scherfelová Emília.

 

Všetkým tanečníkom srdečne gratulujeme. Všetky výsledky nájdete na stránke SZTŠ.

Vyhľadávanie

Kalendár udalostí

Júl 2024
pon uto str štv pia sob ned
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Najbližšie podujatia

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Anketa

Ktorý tanec máte najradšej?

Facebook